MENU

Jsem fotograf zaměřující se na postprodukci fotografií – retuš, montáž, manipulace s objekty a přetváření reality. Příležitostně fotím také interiéry a exteriéry.

Mám za to, že máme každý předurčenou nějakou tvůrčí činnost, na kterou bychom měli přijít a začít ji ve svém životě vykonávat. Děláte ji pak ne proto, že musíte, nejen pro odměnu, ale protože jde přímo z vás, protože vás baví, a to je pak zákonitě znát. Jak mi vysvětlíte, že mezi mé oblíbené hračky, když jsem byl malý kluk, patřil mezi tolika hračkami právě malý černý plastový foťáček, ze kterého stříkala voda po zmáčknutí spouště?

Později jsem ho vyměnil za digitál a v 19ti letech jsem začal cvakat na zrcadlovce. Mám rád dobrodružné fantasy příběhy a jiné světy, a tak se přímo nabízelo začít měnit atmosféru reálných fotografií. Začal jsem se učit pracovat s Photoshopem. To mi však přišlo málo. Měl jsem potřebu dát své tvorbě další rozměr. Vytvářet fotografie nejen hezké na pohled, ale přidat k nim i myšlenku, sdělení, poselství… Hlavou se mi honilo nepřeberné množství nápadů, měl jsem něco jako hlad po tvorbě něčeho, co vám nabídne něco k zamyšlení a zanechá ve vás něco moudrého, pravdivého, smysluplného.

Moje mamka to měla obdobně s psaním, od dětství jí to bavilo. A tak se to ideálně spojilo. Vytvořili jsme jedinečnou knihu. S poselstvím k lepším hodnotám osobnosti, než jsou značkové oblečky, technické výdobytky, majetky, společenské  a kariérní statusy. S poselstvím pro ty, jejichž osobnost se teprve vytváří – pro děti, ale i pro ty, kteří se na tom podílí – jejich rodiče.

A co od toho očekáváme? Lepší svět. Ale hlavně nás to baví a věříme, že bude i Vás a Vaše děti.

,,Přetvářet svět pro ty, kdo přijdou po nás. To není volba, to je odpovědnost.
Ondřej Pistora
fotograf

Každý dar, jímž jsme byli obdařeni - a každý z nás nějaký dostal - nám byl dán z nějakého důvodu. Každý talent, který jsme dostali, nás zavazuje k tomu, abychom mu dali tvar, rozvinuli jej a následně uplatnili ve světě způsobem, který obohatí životy ostatních.
Robin S. Sharma
kanadský spisovatel
CzechEnglishGermanRussian