MENU

JAK TO CELÉ PROBÍHÁ?

DOHODA

Pro snadnější komunikaci a domluvu bych Vás nejdříve poprosil o vyplnění poptávkového formuláře u ceníku přes tlačítko MÁM ZÁJEM. Na základě vašich vyplněných informací vás budu kontaktovat. Popřípadě mě oslovte prostřednictvím kontaktního formuláře, telefonního čísla, e-mailu, Facebooku či Instagramu. Všude jsem vám k dispozici. Rád vám vše vysvětlím, vyjasním, případně poradím. Domluvíme se na nejvhodnějším termínu focení (nevztahuje se k verzi „BASIC“) a vymyslíme vyhovující lokaci, kde focení zrealizujeme. Standardně fotíme u rodin doma, děti jsou ve svém prostředí uvolněnější. Nebo lze focení zrealizovat v Praze na předem domluveném místě. V případě verze Standard a Deluxe Vám bude před focením zaslán odkaz, kde si vyberete ilustrace, na kterých chcete mít své děti zakomponované.

PŘÍPRAVA

Focení se ideálně provádí ve vnitřních prostorech, kde se dobře reguluje svícení, jen potřebujeme trochu místa. Než se sejdeme na domluveném místě, je třeba ještě pár příprav z vaší strany. Zajistit lokaci, odstranit případné překážky. Důležitým prvkem je i oděv na focení. Nejen, že by měl ladit s prostředím knihy, ale měl by dětem dodat pocit, že jim sluší. Co je však neméně důležité ve fázi přípravy, je navození pohodové nálady, kterou si musíme na focení připravit všichni. Čím je nálada lepší, tím více jsou všichni uvolnění, což přinese skvělý výsledek – přirozené výrazy na fotografiích. A hlavně: bude nás to bavit všechny.

FOCENÍ

Jak jsem zmiňoval v prvním bodu – standardně fotíme u rodin doma, děti jsou ve svém prostředí uvolněnější. Focení lze také zrealizovat v Praze na předem domluveném místě. Samotné focení je maximálně na 2 hodiny při počtu 20ti fotografií. Zatímco si připravím náčiní, pomůcky a rekvizity, připravují se i děti. Oblékneme, načešeme, doladíme detaily a může se jít na „scénu“. Protože fotíme děti do prostředí, které reálně nevidíme, bývá to i zábavné. Požadované postoje, pózy a grimasy mohou působit komicky, včetně pobídek k navození správného výrazu. Děti dopředu netuší, co na fotografiích bude. Komunikaci s dětmi samozřejmě přizpůsobuji jejich věku tak, aby to pro ně bylo srozumitelné a zároveň je to bavilo.

POSTPRODUKCE

Společná práce je za námi. Nyní bude vaše role už jen v čekání. Veškeré úpravy jsou prováděny v grafickém programu Adobe Photoshop. Z fotografií, které jsme nafotili, se provede výřez postav a zakomponují se do předem vytvořeného pohádkového prostředí. Rovněž příběh se upraví dle počtu dětí a doplní se autentická jména.

TISK A VÝROBA

Všechny vytvořené ilustrace a stránky textu se odešlou k tisku a zkompletování. Fotografie se tisknou na profesionální matný papír. Ve verzi Basic a Standard jsou listy tenké a ohebné. Desky se potisknou tématickou ilustrací. Ve verzi Deluxe jsou listy tvrdé, vyráběny s panoramatickou šitou vazbou zvanou Layflat, proto je kniha po otevření zcela plochá. Poté desky s maximální pečlivostí potáhnu pravou kůží. Pro kouzelný efekt jsou použity plastické prvky, ozdobné rohy a ornament s blyštivým kamenem, jehož barvu si děti mohou vybrat. Nebo varianta se jménem na dřevěném obdélníčku. Každá kniha je originál.

DORUČENÍ

Celý proces od focení k doručení by měl trvat max. 15 dní (čas nejvíce ovlivňuje tisk knihy). Hotová kniha se v případě větší vzdálenosti od Prahy posílá zásilkovou službou. Preferuji však osobní doručení. Je pro mě velkým potěšením a největší odměnou, když mohu sledovat reakce jak Vaše, tak Vašich dětí. Ve verzi Deluxe knihu balíme do dárkové krabice, spolu se stojánkem k vystavení knihy.